امروزه در شرکت های بزرگ و کوچک شبکه های کامپیوتری نقش عظیمی در سرعت انتقال اطلاعات و دیتا ها ، بهینه سازی منابع سخت افزاری اشتراکی مانند پرینتر ، اسکنر و ... ایفا می کنند. عموماً ارتباط بین شبکه ها بر پایه ی رابط های کابلی یا وایرلس در دو مرحله پسیو (کابل کشی و محیا کردن الزامات سخت افزاری ) و اکتیو ( تنظیمات آی پی ها و تنظیمات نرم افزاری ) انجام می گردد . هر دوی این مراحل می بایست توسط نیروی متخصص صورت پذیرد ، شرکت آریا صنعت پایتخت این خدمات را توسط نیروهای پسیو و اکتیو کار خود در هر وسعتی اجرا می نماید.

 

نصب و راه اندازی شبکه

 شرکت مهندسي آریا صنعت پایتخت با هدف ایجاد یک پایگاه تخصصی در زمینه خدمات پشتیبانی و نصب و راه اندازی شبکه تشکیل شده است.

شرکت مهندسي آریا صنعت پایخت به توجه با استفاده از آخرین متدها و روشهای تعریف شده درعلوم فناوری اطلاعات حاضر به ارائه خدمات زیر می باشد.
 

 

  نصب وراه اندازی ارتباطات شبکه بی سیم LAN و WAN

طراحی و پیاده سازی شبکه های پیشرفته مبتنی برفناوری روز

مشاوره ، طراحی ونظارت بر شبکه های کامپیوتری

ارائه سرورهای تخصصی

طراحی واجرای اتاق سرور Data Center 

 مشاوره وپیاده سازی راهکارهای امنیت شبکه
 
تست و آنالیزشبکه موجود وارائه راهکارهای بهینه سازی
 
قراردادهای پشتیبانی مدیریت شبکه
 
پشتیبانی و تعمیر فنی کامپیوترها
 
تعمیر و سرویس پرینتر

 

 

خدمات نگهداری و پشتیبانی

در سازمانها و شرکتها ی بزرگ ، که از فناوری اطلاعات بطور موثری بهره می برند ، نیاز به کنترل مداوم وضعیت منطقی و امنیت کامپیوترهای موجود در شبکه وجود دارد . براین اساس ، شرکت مهندسی ایران گستر ارائه خدمات پشتیبانی فنی کامپیوترها را طی قراردادهای مربوطه در مجموعه خدمات خود قرار داده است . در فاز اول این قرارداد ، ساختار شبکه و امنیت آن و وضعیت فعلی کامپیوترها بررسی شده ، طرحی برای اصلاح و بهبود آن ارائه می شود .

مشاوره

توسعه فیزیکی و فنی شبکه های کامپیوتری ، پیشرفت سریع فناوری و توسعه کاربردهای روی شبکه نیاز به دانش فنی ، تجربه و تسلط به آخرین دستاوردها را در طراحی شبکه کامپیوتری بیش از پیش نمایان ساخته است . بعلاوه ، انتخاب پیمانکارمناسب جهت اجرای شبکه با در نظر گرفتن توان فنی و سابقه آنها ، و نظارت بر نحوه اجرای پروژه از به هدر رفتن سرمایه و زمان برای پیاده سازی شبکه جلوگیری و اجرای صحیح آن را تضمین مي نماید. بر این اساس ، شرکت مهندسی آریا صنعت پایتخت  با افزایش دانش و تجربه خود ، خدمات مشاوره ، طراحی و نظارت بر اجرای شبکه کامپیوتری را معرفی و ارائه می نماید . این مجموعه خدمات که اغلب بصورت قراردادهای مشاوره و نظارت می باشند ، شامل مراحل مختلفی هستند که هر یک به صورت تخصصی و با استفاده از تجارب پروژه های تنظیم و اجرا می گردد.

برآورد نیاز سازمان با درنظر گرفتن توسعه آتی آن، بعنوان نخستین گام از طراحی ضروری است. در این مرحله، کارشناسان مشورت از سازمان بازدید و اطلاعات و نیازهای آن را با همکاری مدیران و کارشناسان مرتبط، تعیین میکند. بدین ترتیب، مدیران اطلاعات لازم برای مشخص کردن حدود و جزئیات و حتی فازهای اجرای شبکه را در اختیار خواهند داشت.

پس از آن، طراحی شبکه بر اساس نیازهای مشخص شده فوق انجام شده، مستندات فنی شامل فهرست تجهیزات و خدمات مورد نیاز به همراه نقشه های ارتباطی و ساختار شبکه تهیه می شود. این مستندات به همراه مستنداتی چون استناد پیشنهادی مناقصه و روال ارزیابی فنی شرکت کنندگان در مناقصه به منظور کمک به برگزار شدن هرچه بهتر مراحل انتخاب پیمانکار پروژه شبکه در اختیار کارفرما قرار می گیرد.